کشف گیاه تونگات علی توسط یک مرد و افزایش انرژی بدن و قوای جنسی و شهوت

تنگات علی
فواید و اثرات گیاه تونگات علی

تونگات علی (Tongkat Ali) درواقع همان درخت لانگیفولیا است که در جنگل‌های بارانی و مرطوبت رشد می‌کند. این گیاه به‌صورت بومی تنها در جنوب شرقی آسیا یافت می‌شود و در هیچ نقطه دیگری در دنیا به‌صورت طبیعی نمی‌روید. یوریکوما لانگیفولیا (Eurycoma longifolia) نام علمی کامل برای این درخت کوچک، همیشه‌سبز و بومی آسیای شرقی است. از این گیاه به‌صورت سنتی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات از قبیل درمان فشارخون بالا، طب و خستگی استفاده می‌شود. البته قدرت و معجزه اصلی تونگات علی را می‌توان در خاصیت افزایش دهندگی میل و قوای جنسی‌، شهوت، انرژی چی بدن و سرحال شدن شناخت.

داستان کشف اولیه گیاه تونگات علی

مردمان بومی اندونزی در افسانه‌های خود از تأثیرگذاری و قدرت‌های فوق‌العاده ریشه این گیاه و نام و اصالت آن، صحبت به میان آورده‌اند. طبق این افسانه‌ها قرن‌ها پیش، ریش‌سفید یکی از قبیله‌های اندونزی، محمدعلی نام داشته است. محمدعلی نامی است که در میان مالزیایی‌ها بسیار مرسوم هست. این شخص که احتمالاً هشتاد یا نود و اندی سال داشته یک روز برای شکار به اعماق جنگل می‌رود. او با پیشروی در جنگل گم می‌شود و راه خود را به خانه پیدا نمی‌کند. پس از سپری شدن چند روز، محمدعلی که به‌شدت گرسنه بود، برای رهایی یافتن از مرگ شانس خود را با جویدن یک شاخه درخت امتحان می‌کند. از قضا درختی که محمدعلی از آن خورده بود، همان تونگات علی (درخت لانگیفولیا) بوده که زندگی محمدعلی را نجات می‌دهد. او با خوردن شاخه تونگات، نیرو و انرژی خود را بازیافته و نهایتاً راه خود را به روستای خود دوباره پیدا می‌کند. او به همراه خود ریشه عجیب و مرموز گیاهی که جانش را نجات داده بود به روستایش می‌آورد. البته موقع بازگشت به روستا اولین چیزی که توجهش را جلب می‌کند، افزایش قابل‌توجه و چشم‌گیر میل جنسی‌اش بود. او سپس راز خود را با دیگر افراد قبیله و روستا در میان گذاشت و به این صورت گیاهی که یافته بود به نام خود او یعنی تونگات علی مشهور شد.

تونگات در زبان محلی مالزیایی به معنی شاخه است و تونگات علی به معنی «شاخه علی» هست. باآنکه درختان تونگات علی در دیگر بخش‌های آسیای شرقی هم می‌رویند، ولی باید گفت که درخت‌های اندونزیایی بیشترین میزان ترکیبات مفید برای افزایش میل جنسی را در خود دارند.

تأثیر تونگات علی بر قوای جنسی مردان بومی اندونزی

مردم قبایل و بومی اندونزیایی باافتخار شادابی و توانایی جنسی خود را به معرض نمایش می‌گذارند که درواقع نتیجه استفاده روزانه از تونگات است. یکی از تأمین‌کنندگانی که در جاکارتا کار می‌کند و مواد و امکانات موردنیاز سه روستای کوچک در شمال جزیره سوماترا را به عهده دارد در مورد تونگات علی چنین می‌گوید:
«این گیاه در آنجا پاساک بومی یا Pasak Bumi نام دارد که به معنی میخکوب شده در زمین است. این نام به این حقیقت اشاره دارد که این ریشه در عمق بسیار زیاد داشته و در حدود 2.5 متری در داخل زمین قرارگرفته است. به همین دلیل کشت این گیاه بسیار دشوار هست. هرچند که امروزه مردم محلی قادرند بدون رساندن هیچ‌گونه آسیب به جنگل‌های مقدسشان، این درختان را تنها به کمک دستشان برداشت کنند.»

میزان غلظت ترکیبات مغذی در ریشه این گیاهان بسیار زیاد است و فرمول‌های گیاهی غنی و برتر از ریشه این گیاه استفاده می‌کنند. درواقع افراد محلی تنها از ریشه‌های درختانی استفاده می‌کنند که حداقل 10 سال سن داشته باشند. ازنظر آن‌ها فقط درختانی که به این سن رسیده باشند کیفیت و توانایی لازم برای افزایش قدرت و توانایی جنسی مردان قبیله رادارند.

این ترکیبات به چه طریقی بر بدن تأثیر می‌گذارند؟


تونگات علی گیاهی با ترکیبات بسیار قدرتمند و مؤثر بر عملکرد جنسی است چراکه این گیاه حاوی «گلی پروتئین‌ها» هست. گلی پروتئین‌ها مهم‌ترین هورمون در بدن مردان، یعنی تستسترون را افزایش و به تعادل لازم می‌ رسانند.
مهم‌ترین عملکرد تستسترون را می‌تواند بحث و مسائل مرتبط با جنسیت و عملکرد جنسی دانست:

  1. وجود تستسترون برای توسعه اسپرم سازی ضروری است.
  2. بدون تستسترون فرد قادر به نعوظ آلت نیست.
  3. تستسترون را می‌توان تقریباً مسئول کامل و همه‌جانبه میل و قوای جنسی دانست.

درواقع به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت که اگر ترشح هورمون تستسترون در فردی دچار مشکل و اختلال شده باشد، میل جنسی و درنتیجه نعوظ او هم با مشکل مواجه خواهد شد؛ بنابراین برطرف کردن مشکل تستسترون و پیدا کردن راحلی برای آن بسیار ضروری و لازم است.

  • ترکیبات موجود در تونگات علی سلول‌های لیدیگ در بیضه را جهت ترشح تستسترون تحریک می‌کند.
  • ترکیباتی که در گیاه تونگات علی وجود دارند باعث می‌شوند سلول‌های لیدیگ موجود در بیضه مرد برای ترشح بیشتر هورمون تستسترون،  یعنی مهم‌ترین هورمون در بدن مردان، تحریک گردد.
  • کاری که گیاه تونگات علی در سطح بیولوژیک بدن انجام می‌دهد درواقع تحریک ترشح طبیعی تستسترون در بدن در سلول‌های لیدیگ در بیضه‌ها است.
  • در مورد تأثیر عصاره تونگات علی دو مطالعه بالینی صورت گرفته است که شواهدی دال بر افزایش و تعادل تستسترون و تعداد اسپرم در مردان به علت استفاده از تونگات علی را ارائه می‌دهد.

مطالعه‌ای که در سال 2009 توسط دانشگاه School of Pharmaceutical Sciences در دانشگاه سینز مالزی (University Sains Malaysia) بر روی موش‌های نر انجام گرفت، نشان داد که مقایسه میان گروه کنترل و گروه تحت آزمایش، نشان از تأثیر چشم‌گیر عصاره لانگیفولیا برافزایش سطح پلاسما تستسترون دارد. در مطالعه دیگری که در سال 2010 توسط دانشکده فیزیولوژی دانشگاه کبانگسان مالزی (University Kebangsaan Malaysia) انجام شد، مشخص گشت که موش‌های نر که تحت داروی لانگیفولیا قرارگرفته بودند تعداد و میزان تحرک اسپرم بالاتری نسبت به گروه کنترل دارند. بااین‌حال باید به این نکته اشاره کرد که مردم بومی قبیله تونگات در اندونزی در مورد هیچ‌کدام از این مطالعات انجام‌شده و دلایل و حقایق علمی خبر ندارند و یا شاید بهتر باشد بگوییم اصلاً به این مسائل اهمیتی نمی‌دهند. تنها چیزی که برای آن‌ها مهم است این است که این گیاه بر روی آن‌ها تأثیر دلخواهشان را دارد. در حقیقت بسیاری از مردم نیز به همین دلیل است که به طرفداران پر و پا قرص تونگات علی تبدیل‌شده‌اند، چراکه می‌دانند این گیاه تأثیر فراوانی بر روی بدنشان داشته و این مسئله در طول سالیان دراز بر روی مردهای دیگر به اثبات رسیده است.


تأمین‌کننده‌ای که در قبیله‌های مالزی مشغول است در مورد تجربه‌اش از تونگات علی می‌گوید: زمانی که با مشکل نعوظ مواجه شده بودم، تقریباً هر گیاه و هر محصول گیاهی که می‌شناختم و پیدا می‌کردم را برای این منظور استفاده می‌کردم تا شاید مشکلم برطرف شود. بیشتر آن‌ها اصلاً تأثیری بر بدنم نداشتند. فقط بعضی از آن‌ها بودند که تأثیرات بسیار کمی مشکلم داشتند، هرچند که این تأثیر آن‌قدر زیاد نبود که بتوانند زندگی جنسی من را به‌طور کامل درست کنند. تنها چند عدد از این گیاهان دارویی بودند که واقعاً تأثیرگذار ظاهر شدند و تونگات علی بهترین آن‌ها بود. پس از استفاده از تونگات علی میل جنسی بسیار زیادی پیدا کردم و تنها پس از یک ساعت پس از مصرف آن می‌توانستم نعوظ کامل داشته باشم. البته خیلی سریع فهمیدم که کیفیت محصولی که استفاده می‌کنم تأثیر خیلی زیادی دارد. با پیش روی بیشتر برای پیدا کردن بهترین مکمل غذایی و کمک‌کننده به رفع مشکل جنسی، نهایتاً تصمیم گرفتم به منبع تولید و رشد بیشتر این گیاهان دارویی سفر کنم.
درنتیجه سه سال پیش برای اولین بار به اندونزی سفر کردم تا باکیفیت‌ترین تونگات علی روی زمین را بیابم. البته پیش از آن با جاکارتا تماس گرفته بودم تا یک راهنما برای رفتن به یکی از روستاهای شمال سوماترا که در آن ریشه خام تونگات علی برداشت می‌شد، در اختیار من قرار دهند. روستای لینگا هم آنجایی که بود که من برای پیدا کردن برداشت سنتی تونگات علی رفتم. من مدتی را آنجا سپری کردم و برداشت تونگات علی را به شیوه سنتی یاد گرفتم. در روستای لینگا اعضای قبیله باتاک (Batak) سکونت دارند و بسیار مهمان‌نواز هستند. آن‌ها با آغوش باز از من پذیرایی کردند و به من اجازه دادند به مدت دو هفته در کنار آن‌ها باشم. در این مدت رابطه نزدیکی با رئیس قبیله برقرار کردم. فردی که حداقل 80 سال سن داشت و نام او ساپتو (Sapto) بود. من با ساپتو و دیگر مردان قبیله هر روز به اعماق جنگل می‌رفتم تا ریشه تونگات علی جمع‌آوری کنم. بیشتر افرادی که در کنار او بودند نیمی از سن او را داشتند ولی بااین‌حال ساپتو همیشه بهتر و سرزنده‌تر از آن‌ها بود و استقامت و قدرت بیشتری داشت.
زمانی که در مورد راز این استقامت و نیرو در این سن و سال پرسیدم، او لبخندی زد و به تکه‌ای از شاخه تونگات علی که برداشت کرده بود نگاه کرد. او هم تجربه‌ای مشابه علی که قرن‌ها پیش در جنگل گم‌شده و زندگی خود را به کمک تونگات علی نجات داده بود، داشت. ساپتو همانند تمام مردم قبیله‌اش هرروز از ریشه تونگات علی تغذیه می‌کند. قوی‌ترین نشانه و اثبات برای تأثیرگذاری تونگات علی زمانی مشخص شد که ساپتو بعدی دیگر از زندگی‌اش را به من نشان داد.
زن اول ساپتو چندین سال پیش فوت کرده و پس‌ازآن، او با زنی جوان دوباره ازدواج‌کرده بود. زنی تقریباً 30 ساله یا شاید جوان‌تر ولی آنچه مشخص بود این است که این زن جوان کاملاً از زندگی‌ زناشویی راضی بود.

برگرفته از: salemchi.com

محصولات مرتبط با این مطلب: کافی میکس KalanCaffee